Snimanje audio sadržaja
Snimanje audio sadržaja vrši se na računalu sa instaliranim FireSave Server servisom. Podržano je istovremeno snimanje onoliko različitih sadržaja koliko ima i audio ulaza dostupnih u računalu (preko jedne ili više zvučnih kartica).
Izvori sadržaja
Izvor audio sadržaja može biti bilo koji audio signal spojen na ulaz zvučne kartice. Kod radio postaja to su najčešće tuneri ili direktno izlaz iz tonskog pulta. Ovisno o primjeni FireSave-a to mogu biti i drugi uređaji (telefonska centrala, video nadzor,...).

Za svaki izvor se zasebno određuju parametri kao što su kvaliteta običnog i posebnog snimanja, mape u koji se snima materijal, trajanje snimanja i drugi.
Trajanje snimanja
Pod trajanjem snimanja podrazumijeva se rok čuvanja snimljenog materijala. Nakon isteka roka najstariji snimljeni materijal se briše kako bi se štedio prostor na tvrdom disku.
Obično i posebno snimanje
Obično snimanje snima datoteke trajanja pola sata koje onda zatvara i počinje sa snimanjem nove datoteke. Nakon isteka definiranog roka trajanja snimanja te se datoteke brišu i na njihovo mjesto dolaze nove.

Posebno snimanje koristi se kada se neki materijal želi sačuvati na duže vrijeme. Pokreće se iz FireSave Client aplikacije ili direktno iz OnAir modula za realizaciju radijskog programa. Te datoteke se spremaju u posebnu mapu i ne brišu se automatski.

I za obično i za posebno snimanje moguće je odrediti željenu kvalitetu snimanja. Najčešće je obično snimanje u slabijoj, a posebno u najboljoj mogućoj kvaliteti.
Kvaliteta snimanja
Kod snimanja audio sadržaji se automatski komprimiraju u mp3 datoteke. Što se datoteke više komprimiraju to je kvaliteta zvuka slabija, ali je i zauzeće prostora na tvrdim diskovima manje.

Ovisno i potrebama i mogućnostima (točnije slobodnom prostoru na tvrdim diskovima) korisnik može izabrati između četiri kvalitete snimanja – od kvalitete telefonskog razgovora pa sve do CD kvalitete.

Iz FireSave Client aplikacije može se bez prekida snimanja mijenjati kvaliteta snimanja.
 
FireSave II